e-arsiv-fatura

Vespera Markası Nasıl Doğdu?

Total
0
Shares

Firmaların iş hacmini “veri odaklı dijital pazarlama yöntemleri ile tutarlı bir şekilde büyütmelerine yardımcı olma hedefini taşıyan Growth marketing ajansı Roiva, Vespera markasını yarattı.

Vespera; trafik kazaları sonucu oluşan değer kaybının ve yaralanmalı/ölümlü kaza durumlarında oluşan hakedişin; ilgili kurum ve kuruluşlardan tazmin edilmesine ilişkin hukuki danışmanlık hizmeti veren bir süreç yönetim firmasıdır.

  • İsim neden Vespera?

Yunan mitolojisinde VESPER akşam yıldızı, sonradan birleşeceği sabah yıldızı phosphorus’un üvey kardeşidir. Mitolojiye göre; akşam yıldızı Vesper, yıldızlara bakmak için dağa çıkmış, fakat fırtına kopmuş ve kaybolmuş. İyilik sever bir genç olduğu için tanrılar onu akşam yıldızına çevirmişler, hala insanlara yol göstermektererek iyilik etmektedir.

Markamızın adının VESPER kelimesinden türetilmesi tam da bu nedenledir. Marka; bir çok hasar ve değer kaybı vakasında mağdur olan insanlara ve yakınlarına yol gösteren, iyilik yapmak için çabalayan ve pozitif yanları ön planda olan aynı zamanda kurumsal duruşu ve saygın kişiliği ile rakiplerinden kolayca sıyrılan bir yapıya kavuşturulması için bu isimle adlandırılmıştır.

Kelimenin sonuna eklenen A harfi kolay okunma ve olası mitolojik kullanımlardan ayrıştırılması için eklenmiştir.

  • Logonun bir anlamı var mı?

Hasar / Değer kaybı tespiti ve tazmini sektöründe sıklıkla karşılaşılan durumlardan birisi hasarlı araç kazalarıdır. Bu nedenle ikonun içinde çarpışmak üzere olan iki aracı temsil eden kapsüller kullanmak istedik. Bu kapsüller aynı zamanda sağlıkla alakalı tazminatlara gönderme yapmak adına sağlık sektöründe sıklıkla kullanılan hap ikonlarına da benzetildi.

İkonun bütünselliğine dikkat ettiğinizde çekirdek aileyi temsil eden anne, baba, çocuk üçlemesini üçgen şeklinde bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu üçgenin hayat ve evi temsil etmesini de istedik. Zira bu bağlam deprem, can ve mal kaybı gibi bir çok hizmet koluna da işaret ediyor.

Gayet tabi ilk bakışta Vespera kelimesinin baş harfi olan V harfinin göze çarpması da logonun ana vazifesiydi.

Vespera; alanında uzman kişilerin danışmanlığı altında yaşadığınız kaza veya değer kaybı tanzim süreçleri konusunda size hizmet sunmaya hazır.

İletişim için;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + eight =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir
İmza Sirküsü Nedir?

İmza Sirküsü Nedir?

İmza Sirküsü Nedir? İş dünyasında belgelerde sahtecilik yapma yada sahte imza kullanılması gibi bazı hukuka aykırı durumların önlenmesi amacı ile imza sirküleri alınmaktadır. İmza sirküleri, şirket yetkililerinden imza örnekleri alınarak…
Okumaya Devam Et
Fiyat Teklifi Örneği

Fiyat Teklifi Örneği

Fiyat teklifi bazı firmalar için vakit kaybı olarak değerlendirilse bile doğru bir şekilde hazırlandığında başarısız bir şekilde giden görüşmenin seyrini değiştirebilecek önemli bir özelliğe sahiptir. Peki başarılı satışların oluşmasını sağlayacak…
Okumaya Devam Et
Ticaret Şirketleri Nelerdir

Ticaret Şirketleri Nelerdir?

Bu içeriğimizde ticaret şirketleri nelerdir, ticaret şirketlerinin özellikleri nelerdir, hangi konularda ayrışırlar gibi konular üzerinde duracağız. Öyleyse hiç vakit kaybetmeden hemen konumuza giriş yapalım. Ticaret şirketleri özelliklerine göre ikiye ayrılırlar.…
Okumaya Devam Et