Osmaniye’de, ilkokul mezunu olan 2 çocuk annesi Dünyanur Göl, aldığı kararla ortaokul ve liseyi dışarıdan bitirip üniversite okumaya başlarken, çabası ve KOSGEB desteğiyle bir erkek giyim mağazası açmayı da başardı.

33 yaşındaki Göl, hayatta kendi ayakları üzerinde durması gerektiği düşüncesiyle kendisine yeni bir yol çizdi. İlk olarak eğitim eksiğini tamamlamak isteyen Göl, ortaokul ve liseyi dışarıdan bitirdikten sonra Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Bölümünü kazandı.

Çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlamak için kendi iş yerini açmaya karar veren Göl, katıldığı KOSGEB’in girişimcilik kursunu başarıyla tamamladı. Daha sonra çabasıyla, çevresinin ve KOSGEB’in desteğiyle erkek giyim mağazası açtı. İşini kurma kararıyla önemli bir dönüm noktasına geldiğini aktaran Göl, “Nasıl yaparım, sermayeyi nasıl ayarlarım gibi soruların cevabını aradım. Ticarete atılmak istiyordum ama bu konuda hiçbir deneyimim ve fikrim yoktu. Uzun bir araştırma ve çalışma neticesinde erkek giyim üzerine iş hayatına girmeye karar verdim.”diye konuştu.

Göl, “Bir arkadaşımın KOSGEB desteklerinden faydalanabileceğimi söylemesi üzerine girişimcilik kursuna gittim. Devletimiz bizim gibi kadın girişimcilere güzel bir imkan sağlıyor. KOSGEB desteği, ailem ve arkadaşlarımın da katkısıyla iş yerimi açmayı başardım. İş yerimi açarken annem altın bileziklerini ve kolyesini verdi, kız kardeşlerim de maddi açıdan destek sağladı. Arkadaşım da kredi kartını vererek destek oldu. Bu şekilde başladım.” diye söyledi.

Kadınlar karar alırken korkmasınlar

“Kadınlarımız iş yeri açmak isterlerse cesaretli olsunlar, kararlı oldukları zaman başarabilirler. Ben bunu başardım, onlar da başarabilirler. Benim hiç bilmediğim bir sektör olmasına rağmen araştırmalarım, risk almam ve azimle çalışmam neticesinde kendi işimin patronu oldum. Kendi işimin olmasının rahatlığı hiçbir yerde yok. Bazen çocuklarımla iş yerime gelebiliyorum, dışarıda işlerimi yapabiliyorum daha rahatım. Maddi açıdan da iyiyim ve daha da iyi olacağına inanıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: www.haberler.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.