Japon otomobil firması Toyota’nın 2019 model ilk hibrit corolla sedan modeli tanıtım toplantısı Sakarya da yapıldı.

Yeni Hibrit Corolla Sedan’ın banttan iniş töreni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Yeni Toyota Corolla’nın hattan çıkış töreninin yapıldığı salona Fuat Oktay, yeni hibrit modelin direksiyonuna geçerek geldi. Salona gelirken araçta Fuat Oktay’a Mustafa Varank ve Bekir Pakdemirli de eşlik etti.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, milli otomobilde önceliğin hibrit ve elektrikli araçlara verilmesi gerektiğini söyledi. Konuşmasının devamında; “geçtiğimiz yıl Türkiye de 4 bine yakın hibrit sadece 155 tane de elektrikli otomobil satışı olmuş. Buna karşılık toplamda otomobil satışı yarım milyona yakın olmuş. Cumhurbaşkanımız öncülüğünde gerekirse yeni teşvikler getirerek bu rakamları mutlaka yükseltmek kararlığındayız” diye konuştu.

Ekonomiye sahip çıkacağız

Oktay’ın gündeminde geçen yıl ekonomiye yapılan saldırılar da vardı. Ekonomimize sahip çıkacağız dedi ve istikrar vurgusu yaptı. “Türkiye birilerinin istediği ve sağlamaya çalıştığı gibi yerinde saymayacak. “Ülkemiz yine birilerinin hayalini kurduğu gibi bölgesindeki ve dünyadaki kazanımlarından asla geri adım atmayacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Kendi kendine şarj desteği sağlayan hibrit model yüzde elliye yakın yakıt desteği sağlıyor. Yeni Toyota Corolla Hibrit Sedan modeli Türkiye’den dünyanın 150 ülkesine satılacak.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.