Tekirdağ’ın Saray ilçesinde yaşayan Fatma Canpolat, baba mesleği olmadığı halde, çocukluktan bu meslekle yoğurulmadığı halde KOSGEB desteğiyle işletmecilik öğrendi, kasap dükkanı açtı.

sanal-pos-nedir?

Yemek kartı kullanılarak 9.000tl ye kadar kazanç sağlayabileceğini biliyor  muydunuz ?  Daha detaylı bilgi için linke tıkla…

Kasap Fatma Canpolat, Tekirdağ ili Saray ilçesinde ikamet ettiği mahallede, çıraklıktan yetişmemesine rağmen eti ustalıkla işliyor. Kadın Kasap Fatma Canpolat, küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleme başkanlığı KOSGEB’in ‘Kadın Girişimci Eğitimi Programı’na katıldı. İşletmecilik ile ilgili bilgileri ince ayrıntılarıyla öğrendi. Aldığı hibe desteği ile kasap dükkanını açtı.

Kasap Fatma Hanım bu işe neden girdiğini ise şöyle açıklıyor. “Bu işe iki erkek evladım var, onların geleceği için başladım. Onlara daha iyi bir gelecek, iyi bir eğitim hayatı sunmak için kasap dükkanı açtım.” diye konuştu. Bayan olarak her iş alanında var olduklarını ispatlamaya çalıştığını söyleyen Fatma hanım, Türk kadınının ne kadar güçlü olduğunu böyle göstermeye çalıştığına vurgu yapıyor. Mahallesindeki ve çevre mahallelerdeki bayanlardan oldukça güzel destek aldığını söyleyen Fatma Hanım, iş yerimize gelerek bizi takdir ettiklerini söylüyorlar. Bizi takdir ederek manevi destek verdikleri gibi evlerinin et ihtiyaçlarını alarak maddi destekte sağlamış oluyorlar.

Amacı ekmek teknesi kasap dükkanını kadın titizliği ile ayakta tutmak için var gücüyle çalışmaya devam eden Fatma Canpolat, çevresinin hem maddi hem de manevi açıdan desteğini alıyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Çalışan Başına 9.000 ₺ Cepte

Yemek kartı kullanılarak 9.000tl ye kadar kazanç sağlayabileceğini biliyor  muydunuz ?  Daha detaylı bilgi için linke tıkla…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.