Uluslararası arenada bütün ülkelerin takdirini toplayan, bu yıl 30. kez ilgilileri bir araya getiren uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM, Fransa’nın Cannes kentinde 12 – 15 Mart 2019 tarihleri arasında yapılıyor.

Dünyanın en büyük hava limanı sayılan İstanbul Hava Limanı’ndan, Asya ve Avrupa’yı bir daha birbirine bağlaması hedeflenen üç katlı tünele, iki yakayı birbirine bağlayan 3. köprümüz Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden Kanal İstanbul Projesine ülkemizin güçlü ve ses getiren projeleri MIPIM fuarında sergilenmeye başlandı.

İTO, 685 metrekarelik çadır kurdu

Dünyanın en saygın gayrimenkul fuarı olarak kabul edilen MİPİM Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı, Fransa’nın Cannes şehrinde büyük bir coşkuyla açıldı. Fuara İstanbul Ticaret Odası’nın kurduğu 685 metre karelik dev çadırda dünyanın önde gelen temsilcilerinin buluşma imkanı sağlanıyor.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “100 fon sağlayıcının 80’i, 100 gayrimenkul yöneticisinin 40’ı bu fuarda bulunuyor. Bir taraftan bireysel gayrimenkulcüler diğer taraftan büyük fon sağlayıcılarının akışını etkin şekilde sağlayabilirsek ülkemize ciddi bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

MİPİM 2019 da ülkemiz standının açılışını Bakan Kurum yaptı

Temsil heyetinin başında Bakan Kurum var

MIPIM’de ülkemizi temsil eden heyetin başında bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, burada yaptığı konuşmada “ fuara 100’ün üzerinde katılıyor. Yaklaşık 4 bin tane yatırımcı 500’ün üzerinde de yerel yönetim katılıyor. Bu önemli bir birliktelik” şeklinde konuştu.

Amaç ülkemizin potansiyelini göstermek

Ülkemizin marka haline gelen İstanbul projeleri Fransa’da tanıtılıyor. Böylece Türkiye’nin gayrimenkul potansiyelinin dünyanın gayrimenkul devlerine tanıtılması amaçlanıyor. Fuara Türkiye’den 206 kurum ve kuruluş katılıyor. Burada Yapı İnşaat ve Gayrimenkul sektörlerinin önde gelen kişileriyle birlikte olma olanağı buluyor. Fuar 15 Mart 2019 Cuma günü biterken, 26 binden fazla yatırımcının fuara katılıp çeşitli temaslarda bulunması bekleniyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.