E-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft ve Google’ın düzenlediği KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nde konuşan Google Türkiye, Ortadoğu, Afrika Kanal Satış Yöneticisi Şebnem Erzan, KOBİ’lerin stratejilerini dijitalleşen dünyaya göre yapması gerektiğini söyledi.

Google ve e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft ana sponsorluğunda bu sene ikincisi gerçekleştirilen KOBİ E-Ticaret Zirvesi, KOBİ’leri sektörün profesyonelleriyle buluşturdu.

Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı zirveyle ilgili konuşan IdeaSoft Ceo’su Seyhun Özkara, ‘Türkiye’de her geçen gün büyüyen e-ticaret ekosistemine ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla KOBİ’leri böyle bir etkinlikte bir araya getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bugün itibariyle 6500 markaya e-Ticaret ekosisteminde hizmet veriyoruz. Önümüzdeki yıllar içerisinde de trendleri takip ederek bu sayıyı daha da artırmayı planlıyoruz” dedi.

Zirvede yaptığı sunumda dijitalleşen dünyada tüketiciyi yakalama konusundaki verileri paylaşan Google Türkiye, Ortadoğu, Afrika Kanal Satış Yöneticisi Şebnem Erzan ise 8 sene içerisinde internet abonesinin 9 kat artığını, akıllı telefon penetrasyonunun da yüzde 69 oranına ulaştığını söyledi.

Herhangi bir strateji hazırlarken bu penetrasyon oranının mutlaka değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Erzan, interneti yoğun olarak kullanan KOBİ’lerin ciro artış oranının bu yıl için yüzde 17 olduğuna dikkat çekti.

Sunuculuğunu ünlü şovmen Geveze’nin üstlendiği zirvede ayrıca Bankalararası Kart Merkezi (BKM), iyzico, PayU Türkiye, Turkcell Ödeme Hizmetleri, Hepsiburada, n11 ve Foriba’nın üst düzey yöneticileri, pazaryerinde satış yapmak, e-ticarette lojistiğin önemi, sosyal medyadan satış ve online ticarette e-fatura kolaylıkları gibi konu başlıklarını değerlendirdi.


KAYNAK: www.haberturk.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.