Devlet Hibeleri 2019

Total
0
Shares

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni KOBİ destek paketini açıkladı. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Berat Albayrak, ”Kobi Değer Kredisi 2 paketimizi devreye alıyoruz. Hazine garantili, toplamda 25 milyar TL’lik yeni paketimiz tüm KOBİ’lerimize hayırlı uğurlu olsun. Destek olan 17 bankaya da teşekkür ediyoruz.” diyerek KOBİ’lere sevindirici haberi verdi. Berat Albayrak, esnafın rahat bir nefes alacağını belirtti.

Yeni paketten 125 milyon TL’ye kadar cirosu olan KOBİ’ler yararlanacak. Azami miktarda sunulacak olan kredi miktarı ise 1.5 milyon TL olacak. KOBİ’lere sağlanacak olan kredi 6 ay boyunca ana para ödemesiz, toplamda 36 ay vadeli olarak aylık yüz 1,54 faizle sunulacak.

Bu dönem KOBİ’lere verilecek olan kredilerde daha öncekine oranla 5 banka daha eklendi. KOBİ’lere destek veren banka sayısı 17’ye yükseldi. Destek veren banka sayısının artması birçok KOBİ’ye avantaj sağlayacak.

KOBİLERE Geri Ödemesiz 300 Bin TL Destek Müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOBİGEL programını ”İmalat Sanayinde Dijitalleşme”  temasıyla duyurdu. Firma başına 300 bin TL’si hibe, 350 bin TL’si geri ödemeli olmak üzere toplam 650 bin TL’ye kadar destek sağlanacağını söyledi. Projenin bütçesi 250 milyon TL olarak belirlendi.

Akıllı dijital teknolojileri imalat süreçlerine katmak isteyen Kobiler için işletme başına 300 bin TL’si geri ödemesiz 700 bin TL’si teminat karşılığı geri ödemeli olmak üzere 1 milyon TL’ye kadar destek sunulacak. 

Kobiler Hangi Alanlarda Başvurabilecek?

Akıllı dijital teknolojileri imalat sürecine uyarlamak isteyen KOBİ’ler, ”İmalat Sanayinde Nesnelerin İnterneti, Büyük Verinin Analitik Yöntemlerle İşlenmesi ve İmalat Sanayinde Kullanımı, İmalat Sanayinde Otonom Robot Kullanımı, İmalat Sanayinde Akıllı Sensör Teknolojileri, Yapay Zekaya Dayalı Siber Fiziksel Akıllı Fabrika Sistem ve Bileşenleri, İmalat Sanayinde Siber Güvenlik” alanlarında proje sunabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + 11 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir
İmza Sirküsü Nedir?

İmza Sirküsü Nedir?

İmza Sirküsü Nedir? İş dünyasında belgelerde sahtecilik yapma yada sahte imza kullanılması gibi bazı hukuka aykırı durumların önlenmesi amacı ile imza sirküleri alınmaktadır. İmza sirküleri, şirket yetkililerinden imza örnekleri alınarak…
Okumaya Devam Et
Ticaret Şirketleri Nelerdir

Ticaret Şirketleri Nelerdir?

Bu içeriğimizde ticaret şirketleri nelerdir, ticaret şirketlerinin özellikleri nelerdir, hangi konularda ayrışırlar gibi konular üzerinde duracağız. Öyleyse hiç vakit kaybetmeden hemen konumuza giriş yapalım. Ticaret şirketleri özelliklerine göre ikiye ayrılırlar.…
Okumaya Devam Et
Fiyat Teklifi Örneği

Fiyat Teklifi Örneği

Fiyat teklifi bazı firmalar için vakit kaybı olarak değerlendirilse bile doğru bir şekilde hazırlandığında başarısız bir şekilde giden görüşmenin seyrini değiştirebilecek önemli bir özelliğe sahiptir. Peki başarılı satışların oluşmasını sağlayacak…
Okumaya Devam Et