Brisa’nın, Workinlot girişimcilik platformu ile hayata geçirdiği “Yolculuğun Öncüleri” açık inovasyon programının 3’üncü etabı başladı.

Program kapsamında, girişimcilere finansal destek, mentorlük ve çeşitli eğitimler sunuluyor. Projede verilecek para ödülünün yanı sıra, Brisa’nın seçtiği girişimlere de yatırım yapacağı kaydedildi.

Sabancı Holding şirketlerinden Brisa, Workinlot girişimcilik platformu iş birliği ile hayata geçirdiği “Yolculuğun Öncüleri” inovasyon programı ilk iki etabını tamamladı. Programın temel amacı, yolculuğun geleceği, geleceğin mobilite çözümleri, endüstri 4.0 ve lastik sektöründe ürün ve hizmet mükemmelliği gibi alanlarda inovatif projelerin, prototip ve girişimlerin paylaşılmasını teşvik etmek ve hayata geçme sürecini desteklemek.

Ağustos ayında başlatılan ve bugüne dek ilk iki etabı tamamlanan projede, 24 şehirdeki 52 üniversitenin girişimci toplulukları, öğrenci kulüpleri gibi birçok oluşuma ulaşıldı. Brisa, programın sürdüğü 4 aylık periyotta yaklaşık 4 milyon insana erişerek, onları girişim, iş fikri ve prototip geliştirmeye davet etti.

Dijital erişimi Workinlot platformu ile sağlanan programın ilk iki etabında Türkiye’nin farklı şehirlerinden 49 proje ile başvuru yapılırken bu projelerin 4’ü büyük finale katılma hakkı kazandı ve 7’siyle iş birliği çalışmalarına başlandı.

Brisa’nın girişimcilik programının 3’üncü etabının başvuruları 23 Aralık’a kadar sürecek.

KAYNAK: HABER TURK

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.