Benzine Daha Az Ödüyorlar, Çünkü…

Total
0
Shares

Günümüz şartlarında giderleri azaltırken iş gücü verimliliğini artırmak şirketlerin ekonomik başarısı için çok önemlidir.

Filo kartları, şirket sahiplerinin yakıt alımları ve bakım giderlerini kontrol etmelerine yarayan kredi kartlarıdır. Filo kartları size ayrıntılı raporlama ve maliyet hesabını sunar. Bu sayede filo kart sistemi ile ciddi anlamda tasarruf etme imkânına sahip olursunuz.

Filo bakım yönetimi, paradan tasarruf etmenize, iş gücü verimliliğinizi artırmanıza ve araç mekaniğine yönelik uzman görüşler edinmenize aracılık eder. Bunu örneklendirmek gerekirse bir aracın en son ne zaman yağ ve filtre değişiminin yapıldığını bilmek, filo araç bakımının ne zaman yapılması gerektiğini size gösterecektir.

Filo Kartlarının Şirketler için Önemi

 1.  Şirketlerin yakıt alışverişlerinin kontrolünün olması 
  Şirket sahibinin sürücünün gün içinde ne kadar yakıt alacağını kısıtlayabilme imkânı bulunmaktadır. Örneğin, mesai saatleri dışındaki yakıt alımına, filo kart sistemi izin vermeyecektir.
 2. Gider gösterebilme imkânı
  Şirketlerin, yakıt kartıyla yapılan alışverişleri gider olarak gösterip vergiden düşme imkânı bulunmaktadır.
 3. Şirketler için raporlama imkânının bulunması
  Filo kart sistemi, kart sahibinin nerede, ne zaman, ne kadar yakıt alışverişi yaptığını detaylı bir şekilde raporlama imkânı sunmaktadır. Filo kartının raporlama imkânını sunması, şirkete zarar veren sürücülerin ve boşa harcanan yakıt masraflarının ortaya çıkmasına yardımcı olur.
 4. İndirim imkânının olması
   Şirketlerin yaptıkları aylık satın alımlarda hacim tasarrufu imkânı sunar. Bu da şirketinizin yakıt alışverişinden tasarruf etmesini sağlar.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir
Muhasebe Defterleri

Muhasebe Defterleri

Bu içeriğimizde muhasebe defterleri nelerdir, muhasebe defterleri hakkında bilinmesi gereken detaylar nelerdir gibi konulara değineceğiz. Muhasebe Defter Türleri Muhasebe defterleri şu şekildedir; Yevmiye defteri Defteri kebir Envanter defteri Ortaklar pay…
Okumaya Devam Et
İşletme defteri nedir?

İşletme Defteri Nedir?

İşletme defteri nedir? Neden işletme defteri tutulur? Kimler işletme defteri tutar? gibi sorularınız varsa cevapları bu yazımızda. İşletme Defteri Nedir? İkinci sınıf tüccarların ticari faaliyetlerini izledikleri defterlere işletme defteri denir.…
Okumaya Devam Et
Banka Kredisi Muhasebe Kaydı

Banka Kredisi Muhasebe Kaydı

Firmalar zaman zaman yaşadıkları maddi sıkışıkları giderebilmek adına veya yatırım yapabilmek adına kredi kullanırlar. Biz de hazırlayacağımız bu içerikte banka kredisi muhasebe kaydı olur konusu üzerinde duracağız. Öyleyse anlatmaya başlayalım.…
Okumaya Devam Et