8 Ocak 2019 Salı günü yapılan AK Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan öne çıkan konu ekonomi ve ödenemeyen kredi kartları ile krediler hakkında müjdeler verdi.

Erdoğan, sosyal devlet olma gereklerini en iyi şekilde yerine getiren ve bunu 16 yıldır devam ettiren Ak Parti iktidarıdır, diye konuştu. sonrasında halkı ilgilendiren güzel haberleri sıraladı.

Sosyal yardımlaşmadan elektrik yardımı

Sosyal yardımlaşmadan düzenli olarak yardım alan vatandaşlarımızdan elektrik sarfiyatının aylık 150 kilovatsaatlik kısmını artık devletimiz ödeyecek. 2.5 milyondan fazla yardım alan evin elektrik tüketiminin 80 liralık borcunu devlet üstleniyor.

Kart borçları bir bankada toplanıyor

Kredi kartı olan vatandaşlarımızın borçları Ziraat Bankası çatısı altında toplanacak. Başka bir bankaya kredi kartı olan kişiler, Ziraat Bankası’ndan aldığı krediyle kredi kartı borcunu kapatacak. Aylık kazancına uygun biçimde almış olduğu krediyi Ziraat Bankası’na ödeyecek.

Halkbank esnafa desteğini sürdürüyor

AK Parti iktidara geldiği yıl olan 2002 yılında hazine destekli esnaf kredileri bakiyesi 154 milyon lira idi. Bu rakam 2018 yılı itibariyle 31,1 milyar liraya yükseldi yani esnafımıza destek 202 kat artmış oldu. Esnafa desteğini sürdürmeye devam eden Halkbank ise 2019 yılında esnaflarımıza 22 milyar liralık kredi kullandıracak.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.