Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Kadın statüsü 63. oturumuna ülkemizi temsilen katıldı.

Birleşmiş Milletlerin düzenlemiş olduğu Kadın statüsü komisyonu 63. oturumu Etiyopya’da meydana gelen uçak kazasında yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşuyla başladı. Oturumda ülkemizi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk temsil etti. New York’taki Birleşmiş Milletler oturumunun sonrasında Kadın Girişimciler Derneği’nin düzenlediği panele katıldı.

Güçlü toplum için güçlü kadın

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Birleşmiş Milletler Kadın statüsü komisyonu 63. Oturumunun hemen sonrasında Kadın Girişimciler Derneği’nin panelinde konuşma yaptı. Bakan Selçuk, “Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne hazırlanırken güçlü kadın güçlü Türkiye hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye söyledi.

Kadın girişimcilik bakanlığımız için önemli

Bakan Selçuk, bakanlık olarak kadın girişimciliğinin desteklenmesine önem verdiklerini ifade etti. Konuşmasına; “Kadınlara eğitime erişim fırsatını, finansal olarak destek almalarını sağladığımız sürece kadın girişimcilerin başaramayacağı, üstesinden gelemeyeceği hiç bir şey yoktur” şeklinde devam etti.

Hükûmetimiz kadın girişimciyi destekliyor

Hükûmet olarak kadın girişimcilere daha çok destek verildiğini dile getiren Zehra Zümrüt Selçuk, iş gücüne katılan kadın oranının yüzde 34’e, kadın istihdam oranının ise artarak yüzde 29 olduğunu söyledi. Hükûmetimizin verdiği teşvik ve destek programları sayesinde kadın istihdam oranı ile iş gücüne katılan kadın oranlarının artacağını söyledi.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.