Bakan Selçuk, Amerika’da Kadın Girişimcilerle buluştu

Total
0
Shares

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Kadın statüsü 63. oturumuna ülkemizi temsilen katıldı.

Birleşmiş Milletlerin düzenlemiş olduğu Kadın statüsü komisyonu 63. oturumu Etiyopya’da meydana gelen uçak kazasında yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşuyla başladı. Oturumda ülkemizi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk temsil etti. New York’taki Birleşmiş Milletler oturumunun sonrasında Kadın Girişimciler Derneği’nin düzenlediği panele katıldı.

Güçlü toplum için güçlü kadın

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Birleşmiş Milletler Kadın statüsü komisyonu 63. Oturumunun hemen sonrasında Kadın Girişimciler Derneği’nin panelinde konuşma yaptı. Bakan Selçuk, “Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne hazırlanırken güçlü kadın güçlü Türkiye hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye söyledi.

Kadın girişimcilik bakanlığımız için önemli

Bakan Selçuk, bakanlık olarak kadın girişimciliğinin desteklenmesine önem verdiklerini ifade etti. Konuşmasına; “Kadınlara eğitime erişim fırsatını, finansal olarak destek almalarını sağladığımız sürece kadın girişimcilerin başaramayacağı, üstesinden gelemeyeceği hiç bir şey yoktur” şeklinde devam etti.

Hükûmetimiz kadın girişimciyi destekliyor

Hükûmet olarak kadın girişimcilere daha çok destek verildiğini dile getiren Zehra Zümrüt Selçuk, iş gücüne katılan kadın oranının yüzde 34’e, kadın istihdam oranının ise artarak yüzde 29 olduğunu söyledi. Hükûmetimizin verdiği teşvik ve destek programları sayesinde kadın istihdam oranı ile iş gücüne katılan kadın oranlarının artacağını söyledi.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir
İşletme Giderleri

İşletme Giderleri

Bu içeriğimizde size işletme giderleri hakkında bilgi vererek, sabit giderler nelerdir, genel giderler nelerdir gibi soruları yanıtlayacağız. İşte işletme giderleri hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar: İşletme Açılış Giderleri İşletmenin açılışı…
Okumaya Devam Et
Ticaret Şirketleri Nelerdir

Ticaret Şirketleri Nelerdir?

Bu içeriğimizde ticaret şirketleri nelerdir, ticaret şirketlerinin özellikleri nelerdir, hangi konularda ayrışırlar gibi konular üzerinde duracağız. Öyleyse hiç vakit kaybetmeden hemen konumuza giriş yapalım. Ticaret şirketleri özelliklerine göre ikiye ayrılırlar.…
Okumaya Devam Et
İTO Sicil Sorgulama

İTO Sicil Sorgulama

Ticaret sicil numarasının sorgulanması şirketin geçerliliği ve hakkında daha detaylı bilgi sahibi olunabilmesi için yapılan sorgulamadır. Bu yazımızda da İTO sicil sorgulama ve şifresiz ticaret sicil gazetesi sorgulama gibi konular…
Okumaya Devam Et