Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, şahsına ait twitter hesabından Devlet Destekli Sigorta Sistemi le ilgili açıklamada bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler’e (KOBİ) müjdeli haber geldi. Bakan Albayrak’ın resmi twitter hesabındaki açıklamasında;

“KOBİ’lerimizin alacaklarını tazmin edememeleri durumunda zararlarını karşılamak için Devlet Destekli Alacak Sigortası’nı devreye alıyoruz. 1 Ocak’ta başlayacak bu sistem, tüm KOBİ’lerimize hayırlı uğurlu olsun.” diye beyanda bulundu.

Öte yandan Devlet Destekli Alacak Sigortası ile ilgili geniş açıklamanın ve işleyişin nasıl olacağı tam olarak bilinmemekle birlikte sistemin 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren devreye gireceği biliniyor. KOBİ’ler konuyla alakalı işleyişin, hangi şartlara sahip işletmelerin bu destekten faydalanacağının tam olarak açıklanmamasından dolayı gelişmeleri dikkatle takip ediyor. Devlet Destekli Alacak Sigortası ile ilgili bilgileri önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından geniş kapsamlı şekilde açıklanması bekleniyor.

KAYNAK: Kobilgi haber

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.