Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Artvin Müdürü Arif Ercan ve KOSGEB uzman Akın Pehlivan “Avrupa KOBİ Haftası” dolayısıyla Vali Yılmaz Doruk’u makamında ziyaret etti.

Hafta boyunca yapacakları etkinlikler hakkında bilgi veren KOSGEB Artvin Müdürü Ercan, “2009 yılından itibaren kutlanan Avrupa KOBİ Haftasına, 37 ülke ile birlikte Türkiye aktif olarak katılım sağlamaktadır. Bu çerçevede 2011 yılından itibaren yapılan istatistiklere göre etkinlik sayısı bakımından ülkemizin birisi sırada yer aldığı görülmektedir. Bu kapsamda ülke genelinde KOBİ ve girişimcilere yönelik toplantı, bilgilendirme ve semineler düzenlemektedir.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve haftalarını kutlayan Vali Doruk, KOSGEB’in KOBİ’lere ve girişimcilere sağladığı imkanların küçümsenemeyeceğini söyledi.

Girişimciliğin önemine dikkat çeken ve Artvin’de girişimcilik ruhunun daha da geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Doruk, özellikle kadın girişimcilerin sayısının artırılmasının yanı sıra girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, gençlerin girişimciliğe teşvik edilmesi ve bu alanda yapılan faaliyetlerin anlatılacağı haftanın verimli geçmesini diledi.


KAYNAK: www.artvin.gov.tr

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.