Dünyanın her yerine üretmiş olduğu cep telefonu, tablet. bilgisayar vb. teknoloji harikası ürünleri peynir ekmek satarcasına Apple’ın rahatlıkla pazarlaması insanların merak ettiği konulardandır.

Apple’ın ürünleri teknolojik olarak müthiş olduğu gibi pazarlama tekniklerini kullanması da bir o kadar müthiştir. Peki Apple’ın pazarlama teknikleri nelerdir? Haberimizin detayında…

1- Basit Düşünmek

Bu pazarlama tekniğini başarıyla uygulayan Apple, büyük yenilikleri (mesela iTunes, iPad, watch gibi) reklamlarda basitçe ürünü, mesajı veya markayı öne çıkararak uyguluyor. Karışık görseller yerine mesajın basit ve güçlü şekilde anlatılmasına dikkat ediliyor.

2- Ürün Yerleştirme

Televizyon dizi ve programlarında, internet ve sosyal medyada görünmesini sağlamakla kalmayarak dünyaca ünlü kişilere gönderdiği özel ürünlerle insanların güvenini sağlamaktadır. Ürün yerleştirmeyle ünlü kişilerin Apple’ı kullandığı resim ve vdo görüntüleriyle satışların oranı artmaktadır.

sanal-pos-nedir?

Yemek kartı kullanılarak 9.000tl ye kadar kazanç sağlayabileceğini biliyor  muydunuz ?  Daha detaylı bilgi için linke tıkla…

3- Kullanıcıların Deneyim ve Görüşlerini Dikkate Almak

Apple yeni bir ürün çıkarmadan önce ürünlerini kullanan kişilerden tecrübeleri ve deneyimleri hakkında mail veya sosyal medya üzerinden fikir alışverişinde bulunmaktadır. Bu işlemi yaparken kullanıcılarına belli avantajlar ve indirimler sunmaktadır. Bu yöntemle tüketicilerin beklentilerini karşılama fırsatını yakalamış oluyorlar.

4- Ürünlerin Fiyatına Değil Değerine Odaklanmak

Apple sabit fiyatta ürün satışı yapan bir firmadır. Fiyat değişikliği yapıp diğer firmalarla rekabet etme gibi bir düşünceye sahip değillerdir. Rekabet yerine ürünün değerine odaklanmayı tercih ediyorlar.

5- Gizemli Olmak

Apple’ın en başarılı olduğu pazarlama tekniğidir. Yeni çıkaracağı bir ürünü çok gizemli bir şekilde tanıtmak ve alıcılarda ürüne karşı merak uyandırmaktır.

6- Görselliği Ön Plana Çıkarmak

Apple’ın internet ve sosyal medyada gezinen kişilerin akılda kalmasının en önemli nedeni etkili görseller kullanmasıdır. Çok az kelime ve etkili görsellerle satışları arttırmayı başaran Apple bu pazarlama stratejisini en iyi kullanan firmalardandır.

Çalışan Başına 9.000 ₺ Cepte

Yemek kartı kullanılarak 9.000tl ye kadar kazanç sağlayabileceğini biliyor  muydunuz ?  Daha detaylı bilgi için linke tıkla…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.